התמכרויות בעידן הקורונה

בשבוע שעבר התקיימה הרצאת זום על ידי בריז'יט דוקהן ראש תחום חינוך, מניעה והסברה בנושא "התמכרויות". מטרת ההרצאה היתה מתן ארגז כלים למניעת התנהגויות מסוכנות, הרסניות והתמכרויות.

ההרצאה ניתנה להורי הנוער מהקהילה האתיופית אך לא רק. ההיענות הייתה מפתיעה ומבורכת וההורים שאלו לא מעט שאלות בנושא התמכרויות של בני הנוער בעידן הקורונה.

התמכרות הינה מצב נפשי, פיזי והתנהגותי קשה מאוד הגורם לרוב המתמכרים לנטייה נרקוטית שקשה לצאת ממנה וממעגל ההתמכרות.

בין הנושאים שעלו במפגש: התמכרות למסכים, התמכרות לסיגריות נרגילה ואלכוהול, התמכרות להימורים והתמכרות לסוגי סמים למיניהם כגון: קנאביס, סמי פיצוציות, שימוש בגז הקצפת וכדומה.

בריז'יט דוקהן ראש תחום חינוך, מניעה והסברה בנושא "התמכרויות" נתנה הסבר מפורט ומעניין מאוד על נושא חשוב זה ונתנה מספר דרכים שההורה יוכל לשים לב אליהם למניעת התמכרויות עתידיות בקרב בני נוער.

כל המשתתפים בזום היו מרותקים להרצאה ובסופה שאלו שאלות ענייניות וקיבלו תשובות מפורטות מפי בריז'יט דוקהן ונתן גרינברג ראש תחום עולים.

ההרצאה הייתה חלק מהתכנים של מהות – הרשות העירונית לחוסן וביטחון קהילתי אשדוד בהובלת גב׳ סימונה מורלי, במהלך השנה מעניקה מהות המון תכנים ומענים בנושא חומרים ממכרים, בדגש מיוחד על חודש דצמבר שמהווה את חודש המאבק הבינלאומי בסמים ואלכוהול.

במהות שמים דגש בנושא התמכרויות בעיקר בקרב בני הנוער, אולם ההרצאה הפעם הייתה מכוונת דווקא להורים בכדי לאתר סימני זיהוי, מצוקות וכדומה.

אחד מהמשתתפים אמר בסיום ההרצאה: "ההרצאה הייתה מאוד מעניינת למדנו המון דברים חשובים על העולם של הילדים שלנו, חשוב מאד בעיקר בתקופה זו להמשיך וליזום מפגשים כאלו עם כמה שיותר משתתפים על מנת להגיע לכמה שיותר אנשים, המודעות היא התשובה חוסר ידע מוביל לטעויות ולנזק חמור תודה לכל העוסקים במלאכה יישר כוח".

Comments are closed.