לוקחים מנהיגות ונאבקים באלימות

נבחרות מנהיגות צעירה של הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות ותוכנית "עיר ללא אלימות" יצאו ליום עיון בכנסת בנושא מנהיגות לאומית במסגרת תוכנית מוגנות חברתית המופעלת בעיר ב-11 בתי ספר.

דוד גרדוביץ מנחה המנחים של התכנית, מוביל את נבחרות מנהיגות הצעירה המורכבות מבתי הספר בעיר בהם מתקיימת תכנית מוגנות חברתית: אריאל, המגינים, הראל, שח"ר, מקיף א' מקיף ד' ומקיף י'.

סיור זה הינו חלק משיתופי הפעולה בין "עיר ללא אלימות אשדוד" בניהולה של דבורית זהבי עם עמותת "עתיד בטוח" אשר פועלת למען העצמת "מנהיגות צעירה" בביה"ס ברחבי הארץ בכלל ובאשדוד בפרט זה המקום להודות לאברהם חמו ולמירה היקרים על תרומתם לתוכנית.

לאורך השנה הקבוצה מהווה גרעין בביה"ס, המתווה הליך של העצמת בני הנוער, פיתוח יכולת המנהיגות, תרומה לקהילה ומניעת אלימות באמצעות יזמות חברתית של פרויקטים מעשיים וחווייתיים הקשורים לנושא.

רותם מגידי, רכז המוגנות של בית ספר אריאל הוביל את הסיור שהחל בביקור בכנסת שבו התלמידים למדו על עקרון הייצוגיות ותהליך קבלת ההחלטות ע"י דיון. כמו כן, למדו את תפקידי הוועדות והכנסת כבית הנבחרים של מדינת ישראל, הליך קבלת ההחלטות והחקיקה, ייצוג, חופש ביטוי, ופיתוח יכולות המנהיג כמייצג ציבור, ובעל כוח שכנוע.

התלמידים התנסו בהליך הצעת חוק בנושא וקבלת החלטות בנושא "הגבלת גיל גלישה באינטרנט לילדים".

בוועדת החינוך של הכנסת פגשו התלמידים את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אשר נפגש במיוחד עם המנהיגים הצעירים ושוחח איתם על מנהיגות, ועל חשיבותה של הגלישה באינטרנט לילדים תוך שמירה על הסכנות הכרוכות בה.

חשוב לציין כי סיור זה הינו חלק מתהליך שהתנהל מתחילת השנה וכלל עבודת הכנה בכיתות, פעילות העוסקת במושגים מעולם התוכן של הכנסת, מהות ותפקידי הכנסת, תהליך החקיקה, ההבדל וחלוקת הסמכויות בין הרשות המבצעת והרשות המחוקקת, תהליך הבחירות לכנסת ועוד.

לאחר מכן המשיכה הקבוצה ל"מעלית הזמן". שם למדו התלמידים על ההיסטוריה של המנהיגים היהודים לאורך דורות בירושלים. ע"י פעילות חווייתית במקום למדו כיצד בא לידי ביטוי אופי המנהיג ועל חיבורם של מנהיגי העם היהודי החל מהימים הראשונים בירושלים העתיקה דרך היסטוריית ירושלים ועד הקמת המדינה.

מנכ"לית הרשות הגב' סימונה מורלי ברכה על הביקור בעיר הבירה אשר היותה מוקד לעליה בזכות מנהיגים פורצי דרך וציינה "הדרך למגר את תופעת האלימות הינה בהצמחת דור העתיד."

Comments are closed.