מהות הובילה יום עיון בפייסבוק לייב בנושא מניעה בקנאביס

מנכ״לית מהות, הגב׳ סימונה מורלי חתמה את אירועי חודש המודעות הלאומי להתמודדות עם סמים ואלכוהול ביום עיון מקצועי שמפאת מגבלות הקורונה שודר בשידור ישיר לגורמים מקצועיים מכל הארץ.

יום העיון כלל הצגת נתונים על שימוש בסמים בקרב בני הנוער עם דגש על קנאביס ותקופת הקורונה, בדבריה הזכירה מנכ״לית מהות הגב׳ סימונה מורלי שנחשבת למובילה בבניית מודלים ייחודיים ברמה הארצית את האתגר של היציאה מהקורונה כאחד מהיעדים המשמעותיים לשנת 2021.

עוד הזכירה מנכ״לית מהות את רצף המענים שמעניקה מהות לאורך השנה במערכות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, בתחום העולים של קהילות יוצאי אתיופיה, רוסיה וצרפת ומענה ייחודי לקהילה החרדית. בשלל הזירות הקורונה שיבשה את שיגרת הפעילות ותהליך היציאה מהקורונה מכין ככל הנראה לא מעט שלדים בארון איתם יצטרכו להתמודד ברמה המקומית והארצית.

גם מר דני שחר, מנכ״ל הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול שנכח באירוע חד עם מנהל מחוז דרום ברשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול מר עמוס ישי, ציין את אותן הבעיות והאתגרים והרעיף על ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי והמנכ״לית סימונה מורלי שבחים על ההתנהלות ברמה המקומית ועל המודל הייחודי שמתקיים בעיר אשדוד.

כאמור, הקורונה ופרק הזמן הארוך ללא טיפול ומעקב היא הפצצה המתקתקת עליה דיברו בעיקר נושאי הדברים בכנס.

ח״כ מיכל קוטלר וונש, יו״ר הועדה המיוחדת להתמודדות עם סמים ואלכוהול שלחה את דבריה באמצעות וידאו וגם היא פרשה את משנתה לגבי עתיד המאבק בהתמודדות תוך הרעפת שבחים על המודל שמנהלת אשדוד באמצעות מהות והעומדת בראשה גב׳ סימונה מורלי שאירחה את חברת הכנסת בביקור מקצועי לפני כחודש.

על החלק האקדמי היה אחראי מר תמיר לאון עם הרצאה מרתקת ובעיקר בועטת בנושא ״קורונה ולגליזציה – תמונת מצב עכשווית״, ההרצאה חידדה במספרים ונתוני מחקרים את חומרת המצב ואת השילוב הבעייתי בין הבעיה לתקופת הקורונה שרק מחמירה ובעיקר מייצרת אי ודאות שיכולה להתפוצץ לכולנו בפנים מיד עם תום המשבר.

והיה גם חלק אמנותי, מעין הרגל חדש שמובילה מהות עם הצוות המוכשר והיצירתי, סרט קצר מבית היוצר של מהות שכל שחקניו הם עובדי הרשות העירונית לביטחון וחוסן קהילתי, הסרט ״אחד יותר מדי״ מספר על קלות הפיתוי והדרך להסתבכויות מיותרות דרך מבט עיניו של נער מתבגר. בנוסף ליכולות המשחק הפגינו עובדי מהות גם יכולות ריקוד מרשימות עם ריקוד נושא מיוחד ששמו ״אם יש לך חלום״.

את האירוע חתם הממונה על מהות, חבר מועצת העיר הרב מני אזולאי שבדרכו הייחודית והנעימה קישר את ההתמודדות עם סמים ואלכוהול דרך המקורות והשאיר טעם טוב וכמובן הרבה תקווה. הרב מני אזולאי פעיל מאוד במסגרת האשפוזית וזוכה להיות מעורב בעשייה הממשית של מהות.

לצפייה בכנס לחצו כאן!

Comments are closed.