מוגנים בקייטנה

תשע"ז, זו השנה השביעית בה פועלת תכנית מוגנות חברתית בעשרה בתי ספר באשדוד. התכנית, השייכת ל– "עיר ללא אלימות", פועלת ברשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות אשדוד, בשיתוף פעולה עם מנהל החינוך.

מטרת התכנית היא חיזוק תחושת הביטחון של באי ביה"ס, על מנת לאפשר סביבת לימודים בטוחה. התכנית פועלת בבתי הספר באשדוד ומיועדת לתלמידי בית הספר, לצוות החינוכי ולהורים. בתי הספר בהם פעלה התכנית במהלך השנה הם: אריאל, גאולים, שח"ר, המגינים, הראל, מקיף א', מקיף ג', מקיף ד' מקיף ה' ומקיף י'.

בכל בית ספר רכז המוגנות הבית ספרי אחראי על מניעת אלימות ומניעת שוטטות בבית הספר ועל הקמת נבחרות מנהיגות צעירה. חברי קבוצת המנהיגות של בית הספר דואגים כל השנה להגביר את תחושת הביטחון בקרב תלמידי בית הספר בנושאים הנוגעים באלימות ברשת, גלישה בטוחה ונושאים אקטואליים משתנים ומגוונים וכן נותנים הכוונה ומענה לחבריהם גם מחוץ לשעות הלימודים.

גם בחופשת הקיץ רכזי המוגנות פעלו בתכנית בתי ספר המותאמות לחופש הגדול והעבירו פעילויות חווייתיות בקרב ילדי הקייטנות בכיתות א'-ג' תוך העברת תכנים, מסרים ועידוד פתרונות לסיטואציות המעוררות כעס, סובלנות וכבוד לזולת.

פעילות חשובה זו, ממשיכה בעקביות את פעילות המניעה של הרשות לאורך השנה בבתי הספר בפרט ובעיר בכלל. את התכנית בקיץ הוביל רותם מגידי, רכז מוגנות של בית ספר אריאל. אל רכזי המוגנות יתלוו עוזרי מדריכים, 20 בני נוער תושבי אשדוד במסגרת מיזם תעסוקה לנוער בחופשת הקיץ אשר פעלו ב– 22 בתי ספר ברחבי העיר ל כ– 2200 תלמידים.

סימונה מורלי מנכ"לית הרשות בירכה על הפעילות הענפה והחשובה ושיבחה את עבודת הרכזים, "הרכזים שלנו פועלים גם בשגרה וגם בחופשה כשהמטרה העיקרית הינה להכין הילדים לחופשת הקיץ ולתת להם כלים וערכים בנושא מניעה. אני מאחלת לילדים ולרכזים המשך חופש נעים ובטוח. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה ושיהיה לכולנו קיץ בטוח. אשדוד– עיר ללא אלימות"!

Comments are closed.