עירנו אשדוד

העיר אשדוד

 

ashdod

אשדוד הוכרזה כעיר בשנת 1968 והינה העיר החמישית בגודל אוכלוסייתה בישראל. השם "אשדוד" נגזר מאחד השמות של ערי פלישתים ששכנו באזור.

אשדוד הינה העיר הקולטת עלייה הגדולה במדינה. לעיר עולים שנבנתה ע"י עולים אשר יצרו בה אינטראקציה חברתית מבלי לאבד מייחודה. כיום, הפכה אשדוד לעיר בת כ-250,000 תושבים עם מעל ל-64,000 בתי אב.

העיר, בנויה רובעים רובעים כאשר כל רובע תוכנן לתפקד בפני עצמו. בכל רובע- קיים-מרכז מסחרי, מתנ"ס ומרכזי תרבות, מוסדות חינוך ושירותים שונים לקהילה.

אשדוד משמשת מרכז ארצי, רב-תרבותי מגוון, איכותי ואטרקטיבי לתרבות ולאמנות. הפעילות בתחום זה והנגשתם של מרכזי התרבות, האמנות, הספורט ותרבות הפנאי לכלל התושבים מעשירים את המרקם החברתי בעיר ומחזקים את הלכידות הקהילתית. כמו כן, רצועת החוף היפה של אשדוד הינה מהיפות בארץ ותושבים רבים מהערים הסמוכות מגיעים לבקר בה. נמל אשדוד, הינו הנמל הגדול בישראל בהיקפי המטענים, המהווה שער כניסה מרכזי לסחורות ומטענים למדינת ישראל.

העיר אשדוד חרתה על דיגלה את היותה עיר לכל תושביה, מבטיחה ומקיימת שיפור מתמיד באיכות החיים הכוללת, בתחושת הביטחון האישי לצד העיסוק במתן טיפול, שיקום ושמירה על רצף טיפולים.

(אתר עיריית אשדוד)

הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות מייצגת חלק נרחב מהמענים אותם מקבלים תושבי העיר והסביבה ופועלת למען האדם, למען המשפחה ולמען הקהילה.