חברות וזוגיות מכבדת ומכובדת

יום זה יועד ליועצות מאשדוד וקריית מלאכי ועובדי “מהות”. כיבדו אותנו בנוכחותם הגב’ סימונה מורלי מנכ”לית מהות  הרשות העירונית לביטחון וחוסן קהילתי, דקלה הוד יועצת בכירה, הגר זילברינג- מדריכת ש”פי.

את היום הובילה  סימונה מורלי ואפרת אברמוביץ האמונה במהות על תחום מניעת אלימות, בשיתוף עם ש”פי  דקלה הוד והגר זילברינג.

כל שנה ב25 לחודש נובמבר, מציינים בעולם את  יום המאבק באלימות נגד נשים.

יום  המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים קורא לנו לעצר את השגרה ולהתייחס במלוא הרצינות והמחויבות החברתית לתופעה הקשה.

זו הזדמנות שלנו לעצור, לראות את הפנים, להיזכר בשמות ולשאול את עצמנו כאנשי מקצוע וכאזרחים – מה ביכולתנו לעשות על מנת למנוע, לצמצם ואף להפסיק לחלוטין את מעגל הפגיעה?

אין ספק כי לכן ולכם תפקיד מרכזי בהעלאת המודעות לתופעת האלימות נגד נשים ובמתן כלים למניעה, לסיוע ולפנייה לעזרה. ביכולתנו להקנות דפוסי תקשורת בין אישית ודפוסי התמודדות  במצבי לחץ ומשבר, היכולים למנוע התנהגות אלימה והסלמה.

הדרך הטובה ביותר לצמצם את תופעת האלימות המינית בקרב בנות ובני נוער היא באמצעות קידום שוויון בין המינים, ומתן כלים וידע בנוגע למרכיביה של מיניות בריאה

התוכנית “זוגיות מכובדת ומכבדת” אשר תופעל בבתי הספר בעיר אשדוד עבור בני נוער משכבות  י’

מטרתה בראש ובראשונה : קידום מיניות בריאה, בטוחה ומכבדת, צמצום תופעת האלימות המינית, הכשרת שומרי סף וסוכני שינוי חברתיים .

בני נוער יקבלו הכשרה עבור כול כיתה  בחלוקה לבנים ולבנות , בשלוש פעימות  כל כיתה תחילה יועבר מפגש הכנה לקראת התהליך לצוות החינוכי של השכבה, לבסוף יועבר בהמשך מערך למחנכי הכיתה על מנת לסייע בעיבוד התכנים והמשך שיח בנושא.

כמו כן מנחת הורים אשר פועלת בבתי הספר תעביר  הכשרה להורים  התלמידים בשכבות.

נחשפנו לסיפור אישי של עדי אשר חוותה מסכת התעללות פיזית ונפשית מצד בן זוגה עד לבריחתה מהבית .

לאחר מכן  שמעו את הרצאתה של עינב סינואני אהרונוב, עו”ס קלינית ומנחת קבוצות בהרצאה בנושא זוגיות ומיניות בקרב מתבגרים. סיכמו את היום דקלה הוד והגר זילברינג  על תוכנית ש”פי.

Comments are closed.